İnstagram’da En Çok Takipçisi Olan Türk Ünlüler

instagramda-en-cok-takipcisi-olan-turk-unluler

İnstagram’da en çok takipçisi olan Türk ünlüleri sıraladık. Türk oyuncular arasında en çok takipçiye sahip olan oyuncuları listeledik.

Türk televizyon dizilerinde yer alan her gün televizyonda evlerimize konuk olan Türk oyuncuların sosyal medya hesapları instagram üzerinde ne kadar takipçileri var?

İnstagram’da en çok takipçisi olan Türk ünlüler listesinin ilk sırasında büyük bir hayran kitlesine sahip olan Burak Özçivit yer alıyor. Listede yer alan diğer isimler Elçin Sangu, Demet Özdemir, Hande Erçel, Yusuf Çim, Serenay Sarıkaya, Çağatay Ulusoy, Sinem Kobal, Neslihan Atagül, Fahriye Evcen, Kerem Bürsin, Leyla Lydia Tuğutlu, İlker Kaleli ve bir çok isim yer alıyor.

İnstagram’da En Çok Takipçisi Olan Türk Ünlüler

1- Burak Özçivit – 9.9 Milyon

burak-ozcivit-instagram
Burak Özçivit İnstagram

Burak Özçivit instagram “burakozcivit” kullanıcı adıyla bulunuyor. Takipçisi neredeyse 10 milyon olan oyuncunun büyük bir hayran kitlesi var dünya genelinde. Özellikle Arap dünyasından geniş bir hayran kitlesi olan Burak Özçivit instagram hesabında sadece 9 kişiyi takip ediyor.

2- Fahriye Evcen Özçivit – 6.5 Milyon

fahriye-evcen-instagram
Fahriye Evcen İnstagram

Geçtiğimiz aylarda Burak Özçivit ile evlenen Fahriye Evcen’de yüksek takipçisi olan Türk ünlüler arasında yer alıyor. İnstagram üzerinde “evcenf” kullanıcı adıyla bulunan Fahriye Evcen ise 187 kişiyi takip ediyor.

3- Hande Erçel – 6.4 Milyon

hande-ercel-instagram
Hande Erçel İnstagram

Hande Erçel listesinde 3. sırasında yer alıyor. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan güzel oyuncunun instagram da ki kullanıcı adı “handemiyy” Hande Erçel 281 kişiyi takip ediyor.

4- Serenay Sarıkaya – 6.1 Milyon

serenay-sarikaya-instagram
Serenay Sarıkaya İnstagram

Medcezir dizisinde büyük bir çıkış yakalayan Serenay Sarıkaya “serenayss” kullanıcı adı ile instagramda. 6 milyon takipçiyi geçen Serenay Sarıkaya 291 kişiyi takip ediyor.

5- Neslihan Atagül – 5.6 Milyon

neslihan-atagul-instagram
Neslihan Atagül İnstagram

Kara Sevda dizisinde büyük bir hayran kitlesine sahip olan Neslihan Atagül 5.6 milyon takipçiye sahip, “neslihanatagul” kullanıcı adıyla instagramda olan Neslihan Atagül 440 kişiyi takip ediyor.

6- Elçin Sangu – 5.2 Milyon

elcin-sangu-instagram
Elçin Sangu İnstagram

Kiralık Aşk dizisinde canlandırdığı Defne Topal karakteriyle büyük bir hayran kitlesine sahip olan Elçin Sangu kısa sürede büyük bir takipçi sayısına ulaştı. “elcinsangu” kullanıcı adıyla instagram da olan Elçin Sangu 353 kişiyi takip ediyor.

7- Barış Arduç – 4.3 Milyon

baris-arduc-instagram
Barış Arduç İnstagram

Kiralık Aşk dizisinin başrollerinde olan Barış Ardıç “arducbrs” kullanıcı adıyla ingragramda ve 209 kişiyi takip ediyor.

8- Sinem Kobal – 4.1 Milyon

sinem-kobal-instagram
Sinem Kobal İnstagram

Büyük hayran kitlesine sahip olan Sinem Kobal “sinemkobal” kullanıcı adıyla instagram da ve 505 kişiyi takip eden Sinem Kobal 4 milyonu aşan takipçiye sahip.

9- Demet Özdemir – 3.8 Milyon

demet-ozdemir-instagram
Demet Özdemir İnstagram

Genç kesin tarafından çok sevilen Demet Özdmeir’de “1demetozdemir” kullanıcı adıyla instagramda 4 milyona yakın takipçisi olan Demet Özdemir 493 kişiyi takip ediyor.

10- Meryem Uzerli – 3.4 Milyon

meryem-uzerli-instagram
Meryem Uzerli İnstagram

“meryemuzerlimeryem” kullanıcı adıyla İnstagram’da bulununan Meryem Uzerli listenin 10. sırasında yer alıyor. 915 kişiyi takip eden Meryem Uzerli büyük bir hayran kitlesine sahip.

İnstagram’da en çok takipçisi olan Türk ünlüler listesini sizin için derledik. Listenin geri kalanında Yusuf Çim, Tolga Sarıtaş, Özge Gürel, Merve Boluğur, Ezgi Mola, Serkan Çayoğlu, Çağatay Ulusoy, Kerem Bürsin, Gökçe Akyıldız, İlker Kaleli  gibi bir çok başarılı isim yer alıyor. Listede sadece Türk televizyon dizilerinde yer alan oyuncuları listeledik.

About Zeynep

Otuz yedinci kare’nin pesinde!.. Endişeli bir üçüncü tekil şahısım.

View all posts by Zeynep →

5 Comments on “İnstagram’da En Çok Takipçisi Olan Türk Ünlüler”

  1. İnstagramda en çok takipçisi olan Türk Ünlüler’in sıralamasını görünce pek şaşırmadım. Özellikle Burak Özçivit’in yurt dışında ki hayranlarını düşünürsek 1. sırada yer almasında onun etkisi baya büyük olsa gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir