Dünyanın En Zengin Ünlüleri Kimler?

dunyanin-en-zengin-unluleri

Dünyanın en zengin ünlüleri kimler? Bir çok ünlü milyon dolarlara varan paralar kazanıyor. Hal böyle olunca bir çok ünlünün geliri iş adamlarıyla yarışır vaziyette.

Yapılan incelemere göre son 1 yılda 130 milyon dolarlık kazanç elde eden “Diddy” lakaplı Amerikalı sanatçı Sean Comb dünyanın en zengin ünlüsü. Listenin ikinci sırasında ise 105 milyon dolar kazanarak Beyonce yer alıyor.

Harry Potter serilerinin yazarı J.K Rowling ise listenin 3. sırasında yer alıyor. J.K Rowling 95 milyon dolar kazanarak 3. sırada yer aldı.

Listenin dördüncü sırasında ise 94 milyon kazançla Kanadalı şarkıcı Drake yer alıyor. Listenin 5. sırasında ise dünyaca ünlü Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo 93 milyon dolar gelirle yer alıyor.

Dünyanın En Zengin Ünlüleri Kimler?

En çok kazanan 100 ünlünün üçte 1’i Amerikalı. Son bir yılda açıklanan dünyanın en zengin 100 ünlü ismi içerisinde Türkiye’den herhangi bir isim yer almadı. Listenin büyük bir kısmını Amerikalı ünlüler yer alırken %20’lik kısmı Avrupa ve %5’lik kısmında ise Asya kıtasında yer alan ünlüler yer aldı.

Listenin ilk 5’inde yer alan isimlerin en popüleri Cristian Ronaldo olurken, sevilen futbolcu belirtilen tarih aralığından 3 bine yakın habere konu olarak medyada en popüler isim oldu.

About Zeynep

Otuz yedinci kare’nin pesinde!.. Endişeli bir üçüncü tekil şahısım.

View all posts by Zeynep →

7 Comments on “Dünyanın En Zengin Ünlüleri Kimler?”

  1. Dünya listesinde ki en zengin ünlülere nedense pek şaşırmadım. O kadar para kazanmaları gayet normal. J.K Rowling’in özellikle kitapları o kadar satıp, film ve film müziklerinden heralde baya kazanmıştır da.

  2. Dünyanın en zengin ünlüleri 1. sırasında yer alana adama pek şaşırdım. Daha önceden adını hiç duymamıştım çünkü. Diğerlerini az çok biliyorum da o adam hakkında pek bilgim yok.

  3. Dünyanın En Zengin Ünlüleri listesinde hep bilindik isimler olmasına nedense pek şaşırmadım. Hepsi bu listede olmayı hakeden kişiler. Bir çok başarılı işlere imza atan kişilerin bu kadar parası olması da bence gayet normal.

  4. Dünyanın en zengin ünlüleri pek şaşırtmadı liste olarak. Tahmin ettiğimiz ünlüler. Bu listenin Türkiye olanını da paylaşabilir misiniz ?

  5. Dünyanın en zengin ünlüleri pek şaşırtmadı liste olarak. Tahmin ettiğimiz ünlüler. Bu listenin Türkiye olanını da paylaşabilir misiniz ? Liste için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir